Tisztelt Érdeklődő! A vidékfejlesztési miniszter 139/2008. (X. 22.) FVM rendelete alapján a vállalkozók...
Tovább
Fakitermelő tanfolyam
Tanfolyami nyilvántartási száma: E-000764/2014/A007
OKJ száma: 31 623 01
A képzés megkezdéséhez szükséges iskolai és szakmai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség
A képzés célja
Olyan műszaki, biológia alapismeretekkel rendelkező szakember képzése, aki professzionális módon tudja végezni a fakitermelés során előforduló munkaműveleteket, folyamatokat, valamint ki tudja szolgálni a fakitermelésben használatos közelítő és rakodógépeket.
A fakitermelés a 6 cm mellmagassági átmérőnél nagyobb és 5 m-nél magasabb fák tőtől való elválasztása, gallyazása, választékolása, a szükséges felkészítése (kérgezés, hasítás) és készletezése (sarangolás, máglyázás), valamint a kitermelt faanyag számbavétele. Ez történhet egyedül álló fák, fasorok, erdősávok, facsoportok, erdőrészek esetében.
A foglalkozás gyakorlása során elvárt kompetenciák:
– a kitermelendő fa kivágási módjának meghatározása,
– a szükséges kézi és gépi eszközök kiválasztása,
– a biztonsági zóna elkészítése és intézkedések megtétele,
– fadöntés,
– gallyazás,
– választékolás,
– darabolás,
– felkészítés,
– készletezés,
– számbavétel,
– kézi eszközök ( fejszék, rönkfordító, capin, ékek, stb.) karbantartása, élezése,
– motorfűrészek biztonságos kezelése, karbantartása, fűrészlánc élezése,
– motoros kézi eszközök kezelése.
A foglalkozások részletes beosztását és a jegyzetet a beiratkozáskor kapják meg.
Vizsgára bocsátás feltételei:
Valamennyi modulzáró vizsga eredményes letétele
Felhívjuk figyelmüket, hogy a mezőgazdasági és erdészeti gépkezelői jogosítvány bevezetéséről és kiadásának szabályairól szóló 83/2003. (VII.16.) FVM rendelet – a gépkezelői jogosítvány igénylésének és kiadásának feltételeiről -a munkavédelemről szóló törvényben foglalt felhatalmazás alapján került kiadásra, így hatálya az Mvt 87. § 9. pontja szerint a szervezett munkavégzés keretében végzett tevékenységekre, illetve az e tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatásokra, valamint ezen tevékenységeket és szolgáltatásokat végző munkavállalókra terjed ki.
Szervezett munkavégzés: a munkaviszonyban, a közszolgálati, illetve a közalkalmazotti jogviszonyban, szövetkezeti tagság esetén a munkaviszony jellegű jogviszonyban, a szakképző iskolákban a tanulói jogviszony keretében a szakmai képzési követelmények teljesülése során, továbbá a tanuló szerződés alapján, a hallgatói jogviszonyban a gyakorlati képzés során, a büntetés-végrehajtási jogviszonyban (előzetes letartóztatásban, elítéltként), a közigazgatási határozat alapján, a fegyveres erők, a fegyveres szervek (ideértve a hivatásos önkormányzati tűzoltóságot és más rendvédelmi szervet), a katasztrófavédelem központi és területi szerveinek tagjai által szolgálati viszonyukban, a polgári szolgálatban, az önkéntes jogviszonyban végzett munka, valamint a munkáltató által kezdeményezett, irányított vagy jóváhagyott társadalmi munka. (Mvt. 87. § 9. pont.)
A részszakképesítés szakmai követelménymoduljainak az állam által elismert szakképesítések szakmai követelménymoduljairól szóló kormányrendelet szerinti azonosító száma, megnevezése:
11840-16 Növénytani ismeretek
10980-12 Gallyazás, darabolás
10981-12 Fakitermelés
11851-16 Vállalkozási ismeretek
Képzési költségek (1 főre):
– tanfolyamdíj: 160.000Ft (vizsgadíjjal együtt),
– vizsgadíj: 35.000 Ft.
Elméleti képzési idő aránya: 40%
Gyakorlati képzési idő aránya: 60%
Időtartam: 320 óra
A tanfolyamok min. 10 fő jelentkezése esetén indulnak!
Egészségügyi szakmai alkalmassági vizsgálat szükséges!
Képzési programja az ügyfélszolgálaton elérhető!
Legyen Ön is fakitermelő szakember!
A fakitermelés az írott történelem előtti időkben is létező és szükséges szakma volt, hiszen az építkezéshez, különböző használati tárgyak elkészítéséhez elengedhetetlen alapanyag volt a fa.
Ma, hozzávetőlegesen ötezer évvel később, sincs ez másképp. Rengeteg eszköz elkészítéséhez használunk fát, illetve sok helyen még a mai napig ez garantálja a fűtést a téli hónapokban. Az igény a fakitermelő szakemberekre nagy, mivel a fogyasztói társadalom által folyamatosan növekvő igények kielégítéséhez időről-időre növelni kell a termelési kapacitását minden fakitermelő vállalatnak. Ennek fényében a fakitermelő képzés mindenki számára hosszútávon élhető alternatíva lehet, tudva azt, hogy a szakmára még évtizedekkel később is komoly igény lesz.
Tanfolyamunk azoknak az érdeklődőknek is megoldást jelent, akiknek a munkavégzése megköveteli a motorfűrész, fűkasza, és hasonló eszközök használatát, hiszen ezek alkalmazásához szükséges elvégezni a képzést. A fakitermelő képzés során a résztvevők megismerkednek azokkal az alapvető ismeretekkel, melyek ahhoz szükségesek, hogy túlnőtt, vagy vihar által veszélyessé vált fákat kivágjanak, daraboljanak.
Végezze el nálunk a fakitermelő képzést! Tanuljon szakemberektől, és váljon Ön is azzá! Nálunk mindent megtanulhat, ami ahhoz szükséges, hogy Önből is a szakmájában nagy tapasztalattal rendelkező, megfelelően képzett szakember legyen!
Jelentkezzen fakitermelő képzésünkre!
Miért legyen Ön is fakitermelő?
Szeretne a maga ura lenni a munka terén, és szívesen dolgozik a szabadlevegőn? Akkor a fakitermelő képzés Önnek való lehetőség!
Aki elvégzi tanfolyamunkat, annak nem fog gondot okozni a mindennapi feladatok során korhadt vagy elektromos áramvezeték útjában lévő fák kivágásának engedélyezése, továbbá az ágak lenyesése mellett dönthet is, akinek ilyen végzettsége van. Jelentkezzen hozzánk bátran, ha:
- Fontos Önnek a biztonság a munkavégzés során, hiszen nálunk megtanulhatja, hogy hogyan kerülje el a baleseteket fakitermelés közben.
- Szeretne olyan munkát végezni, ahol nem kell egy irodában ücsörögnie, hanem valódi, fizikai munkavégzés történik.
- Szívesen megtanulná a fakitermeléshez szükséges gépek biztonságos használatát.
Amennyiben Önnek is megtetszett a lehetőség, jelentkezzen hozzánk bizalommal fakitermelő képzésre, hiszen azzal csak jól járhat, ha egy újabb végzettséget szerez! Ha minket választ, akkor valódi tudást kap oktatóinktól – jöjjön el a fakitermelő képzésre Ön is!