Tisztelt Érdeklődő! A vidékfejlesztési miniszter 139/2008. (X. 22.) FVM rendelete alapján a vállalkozók...
Tovább
Méhész tanfolyam
Tanfolyami nyilvántartási száma: E-000764/2014/A005
OKJ száma: 32 621 02
Érdeklődni Bank Csabánál lehet a 0630/609-3525-ös számon.
A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:
Méhészetben megtervezi, megszervezi, irányítja és elvégzi a háziméhek tartásával, tenyésztésével és a méz, valamint egyéb méhészeti termék termelésével kapcsolatos munkákat.
A szakképesítéssel rendelkező képes:
– saját méhészetet létesíteni
– méhcsaládokat vándoroltatni
– méhcsaládokat kezelni, takarmányozni
– méz és egyéb méhészeti termékeket termelni, feldolgozni, értékesíteni
– méhcsaládokat beteleltetni és átteleltetni
– méhanyát nevelni és méhcsaládokat szaporítani
– méhbetegségek és kártevők ellen védekezni
– méhészeti eszközöket karbantartani, javítani
– méhek kaptárba telepíteni, méhészeti berendezéseket beszerezni
– a gazdálkodáshoz kapcsolódó információkat (pl. meteorológia, jogszabály) gyűjteni
– a készleteket, bevételeket és kiadásokat nyilvántartani
– az állat-egészségügyi, környezetvédelmi, munkavédelmi és tűzvédelmi szabályokat betartani, betartatni
A képzés kezdésének feltételei:
Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség
Egészségügyi alkalmassági követelmények: szükségesek
Elméleti képzési idő aránya: 40 %
Gyakorlati képzési idő aránya: 60 %
Időtartam: 240 óra
A szakképesítés szakmai követelménymoduljainak az állam által elismert szakképesítések szakmai követelménymoduljairól szóló kormányrendelet szerinti azonosítója és megnevezése:
11040-12 A méhészet története, méhészeti jogi ismeretek
10960-16 Vállalkozási, kereskedelmi alapok
11084-12 Méhbiológia, méhegészségügy
11041-12 A méhészet technológiája
11042-12 Méhanya nevelés, méhpempő termelés, méhtenyésztés
11043-12 A méhlegelő, méhes megporzás, méhlegelő javítás
Képzési költségek:
- Képzési díj összesen: 150.000.-Ft
- Ebből vizsgadíj: 35.000.-Ft
Képzési programja az ügyfélszolgálaton elérhető!
Ismerje meg a méhészet világát!
Hazánk a méhészet szempontjából kiváló természeti adottságokkal rendelkezik, hiszen a dús akácerdők biztosítják az ideális környezetet. De mi is pontosan a méhészet lényege?
A méhészet mestersége több mint 6000 éves múltra tekint vissza, melynek lényege, ha röviden akarjuk megfogalmazni, a méhek tartása és az általuk készített termékek kinyerése. Természetesen a méhészet ennél sokkal összetettebb foglalkozás, amelyhez sok év tapasztalata szükséges, hogy minden csínját-bínját megfelelően megtanuljuk és begyakoroljuk.
A méhészet elsajátításának feltétele az elméleti és gyakorlati tudás megszerzése. Ahhoz, hogy jó méhészek lehessünk, a tanulást az elméleti részel szükséges kezdenünk, amely ismereteket egy megfelelően kiválasztott méhész tanfolyam során tökéletesen el is tudunk sajátítani – na és persze egy méhész tanfolyam alatt rálátást kapunk a különféle praktikákra, amelyek megalapozzák a gyakorlati ismeretek könnyebb elsajátítását.
Ha Ön is szeretne megismerkedni a méhészet lenyűgöző világával, jelentkezzen méhész tanfolyamunkra!
A háziméhek haszna
Hazánk éghajlata megteremti a lehetőségét, hogy virágozzon a méhészet. Háziméhek tömegei élnek kertjeinkben és végzik a megporzást, hogy előteremtsék kedvelt gyümölcseinket.
A méheket három csoportra oszthatjuk. A dolgozók gyűjtik a polleneket, raktározzák az élelmet és tisztítják a kaptárt. A királynő a peték lerakásáért felelős, rajta múlik a következő generáció száma. A hímivarral rendelkező méhek a dongók, ők kisebb számban fordulnak elő a kaptárban, mint a dolgozók és a szaporításért felelősek.
A legtöbb növény külső megporzást igényel, melyet több rovar is végezhet, ám a háziméhek vannak a legtöbben. Ha nem is foglalkozunk méhészettel, óvjuk ezeket a rovarokat!
Annak ellenére, hogy a legtöbb ember tart a méhektől, téveszme, hogy csípnek. A méhszúrás nem okoz komoly problémákat, a kis pír és a duzzanat néhány óra alatt eltűnik bőrünkről.
Figyeljünk oda a permetezésre! Lehetőleg ne virágporzás idején permetezzünk, ha mégis erre készülünk, jelentsük be előre a hatóságnak. Így ők jelezhetnek a méhészeknek, hogy felkészülhessenek. Mindenképpen kerüljük gyümölcsfáink permetezésekor a rovarölő szereket.
Ha érdekli a méhészet, jelentkezzen tanfolyamunkra még ma!
Érdeklődni Bank Csabánál lehet a 0630/609-3525-ös számon.
Miért végezze el a méhész tanfolyamot?
A méhészkedés komoly és felelősségteljes feladat. A méhész ugyanúgy gondozza állatait és gondoskodik a méheiről, mint egy marhákat tartó gazda vagy egy kutyatenyésztő. A méheket táplálni kell, biztosítani nekik szállást és télen ideális körülményeket, óvni őket a betegségektől, kártevőktől. Ám a gondoskodás és odafigyelés mindig meghozza gyümölcsét, mert a méhész nem csupán sikeres állattartó, de önálló kereskedővé is válhat.
A kézműves termékek reneszánszukat élik napjainkban. Egyre népszerűbbek a bio gazdaságokból, ellenőrzött keretek között készült, kis szériában gyártott, autentikus termékek. A kézműves méz is ezek közé tartozik. Az embereknek egyre nagyobb igényük van arra, hogy egészséges, finom és minőségi élelmiszereket vásároljanak és fogyasszanak.
A méhész tanfolyamon elsajátított tudással felvértezve új fejezetet nyithat az életében, ha már régóta gondolkodik azon, hogy váltania kellene, most megteheti! Otthagyhatja stresszes munkáját és végre azt csinálhatja, amit szeret: békés, nyugodt, érdekes hivatást. Egyre többen gondolkodnak így manapság.
Keressen minket bizalommal, ha további részletekre kíváncsi méhész tanfolyamunkkal kapcsolatban!